2 минутно правило за мравките

След като се излюпят, ларвите се поставят в различни групи, тъй като те Те са класифицирани според тяхната възраст и размер.

Тези насекоми нямат бели дробове. Вдишват кислород посредством серия от дупки, разположени странично по тялото им.

Ако самостоятелните ви опити за борба с мравките не дават желания резултат, е най-добре да се обърнете към професионалисти. Специализираните фирми за дезинфекция, дезинсекция, и дератизация като Превента ДДД ЕООД разполагат с необходимите знания и опит в борбата с различни видове вредители, включително мравки.

Ефективността им обаче зависи от редовното наблюдение и подмяна на сместа. Затова забърквайте нова смес на всеки няколко дни до отстраняване на проблема с насекомите.

Други обикновени кухненски продукти, които може да ползвате против мравките са готварската сол и брашното. С тях можете да създадете прахообразни “бариери”, които тези насекоми ще се затруднят да пресекат. Наръсете тънки ивици с брашно или сол в дъното на килера, из кухненските шкафове и на други места, където сте виждали или може да се появят мравки.

Макар мравките по принцип да не хапят и да не пренасят опасни болести като други насекоми (хлебарките, бълхите или комарите например), те могат да бъдат много досадни, ако трайно се настанят във вашето жилище. На пазара има множество химически препарати за борба с тях, но въпреки това много хора предпочитат да използват по-безопасни и природосъобразни методи за справяне с тези насекоми.

Някои видове успяват да регулират числеността на други насекоми, които са вредители за селското стопанство.

Етеричните масла като мента, лимон и евкалипт също са добри естествени репеленти за мравки и други насекоми. Капнете няколко капки от маслото върху памучни тампони и ги поставете в близост до местата, където виждате мравки.

За да неутрализирате феромоните и нарушите маркировката им, можете просто да напръскате повърхностите, където сте забелязали мравки, както и местата, от които проникват в дома ви, с разтвор от вода и оцет.

Краката на мравките са сегментирани и тънки, а задните са най-дълги. Стъпалата завършват с остри нокти, които се забиват в повърхностите и помагат за бързото катерене Мравки по дървета, стени, треви или за копаене в земята.

Те също така нямат бели дробове, така че използват клапи отзад, където се съхранява кислород, за да могат да дишат. Има шест крака, които излизат от гръдния кош и завършват с фин нокът или кука.

Както споменахме по-горе, денят на летящите мравки е, когато милиони мъжки мравки напускат гнездата си, за да се чифтосват с млади кралици. Обикновено се случва около юли или август всяка година и се случва приблизително по едно и също време в цялата страна. След като мравките се чифтосват, кралицата отива да засели собствената си нова колония.

Донесох си Дървеница от морето, позвъних в същия ден и още на следващия човек от фирмата обработи дома ми, дори... напръска багажника на колата за всеки случай.

УНИЩОЖАВАНЕ НА ПОДЗЕМНИ ВРЕДИТЕЛИ. Борба с къртици. Сляпо куче. ДРУГИ ДДД УСЛУГИ: Влечуги. Борба и унищожаване.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “2 минутно правило за мравките”

Leave a Reply

Gravatar